Kalite Güvence Sistemi İktisadi İşletmesi (KGS), beton ve ilgili ürünlerde müşteri memnuniyetini esas alan, güvenilirlik, tarafsızlık, gizlilik, bağımsızlık ve profesyonel çalışma ilkeleri çerçevesinde çalışan bir muayene ve belgelendirme kuruluşudur.

Vereceği hizmetle, müşterilerimizin çağdaş seviyede, ulusal ve uluslararası standartlara uygun, kaliteli üretim yapmasını sağlar ve sürekli kontrol ederek onun gelişimine yardımcı olur.

KGS, personeline ekip çalışmasının önemini aşılayarak ve onların sürekli eğitimini sağlayarak sürekli kalite kavramını gerçekleştirir.

Uygunluk değerlendirmesi – Ürün, proses ve hizmet belgelendirmesi yapan kuruluşlar için şartlar (TS EN ISO/IEC 17065), Uygunluk değerlendirmesi – Yönetim sistemlerinin tetkikini ve belgelendirmesini sağlayan kuruluşlar için şartlar Bölüm 1: Şartlar (TS EN ISO/IEC 17021-1) vb. standartlar, Yapı Malzemeleri Yönetmeliği ve AB mevzuatına uyarak, hedefler koyarak ve bunu gözden geçirerek kendisinin ve müşterilerinin sürekli iyileşmelerini sağlamak için çalışır.