BETON SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KONSEYİ (THE CONCRETE SUSTAINABILITY COUNCIL)

Türkiye Hazır Beton Birliği 2017 yılında Beton Sürdürülebilirlik Konseyinin (Concrete Sustainability Council) “Bölgesel Sistem Operatörü” olmaya hak kazanmıştır. Aynı zamanda THBB Kalite Güvence Sistemi de “Belgelendirme Kuruluşu” olmuştur.

2016 yılında kurulan Konsey, beton sektörü, çimento ve agrega gibi beton bileşenleri için tüm dünyada kabul gören bir ürün “Belgelendirme Sistemi” getirmektedir.

Beton Sürdürülebilirlik Konseyi (CSC); beton, agrega ve çimento üreticilerine çabalarının güvenilir, bağımsız, verilere dayanan bir sertifika sistemi ile ödüllendirilmesi imkânı sunmaktadır.

CSC sertifika sistemi üreticilerin ürün kalitesini arttırmalarına destek olmaktadır. Aynı zamanda CSC sertifikası devletlere betonun çevre dostu taşınması ve altyapı değerlendirme politikalarında yardım etmektedir.

Bu kapsamda, Bölgesel Sistem Operatörü olarak, THBB belgelendirme şartlarını belirleyecek ve KGS de bağımsız olarak denetimlerini sürdürecektir.

Konsey üyeliğiyle THBB ve KGS, bölgemizde lider konuma gelirken hazır beton sektörümüz de önemli bir aşama kaydetmiş olacaktır.

Beton Sürdürebilirlik Konseyi (CSC) Kaynakların Sorumlu Kullanımı Belgelendirme Sistemi hakkında bilgi almak için buraya tıklayınız.

Kaynakların Sorumlu Kullanımı Değerlendirme Formu: https://toolbox.concretesustainabilitycouncil.com/quickscan/create

CSC Belgelendirme Sistemi 2.1 sürümü 1 Ocak 2021’de yürürlüğe girmiştir. Bilgi almak için burayı tıklayınız.

CSC 2017-2018 Yılı Raporunu okumak için burayy tıklayınız.

CSC 2019 Yılı Raporunu okumak için burayı tıklayınız.

CSC 2020 Yılı Raporu’nu okumak için burayı tıklayınız.

Beton Sürdürülebilirlik Konseyi (The Concrete Sustainability Council)

Rue de la Cité 1
1204 Geneva
Switzerland
E-posta: info@concretesustainabilitycouncil.com
Web: www.concretesustainabilitycouncil.com